YERLİ CIVIC’E MAKYAJ


Türkiye’de pazara sunulduğu 2016’tan bu yana yaklaşık 65 bin adet satan Honda Civic sedanın 10’uncu nesli yenilendi.  Makyajlanan otomobilde çarpışma önleyici fren sistemini de sahip  Honda Sensing adı verilen sürüş destek teknolojisinin eklenmesi dikkat çekiyor. Fiyatı 141.5 ile 236 bin TL arasında değişen makyajlı modelden 2019 sonuna kadar 7200 adet satış hedefleniyor.  

Pazar Beklentisi

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer bu yıl ilk 7 ayda binek pazardaki paylarının yüzde 5.4 olduğunu makyajlı yeni Civic sedan  ile yıl sonunda yüzde 6.5’e yükselmeyi hedeflediklerini söyledi. Civic’in Türkiye’de en çok satan 4’üncü model olduğunu belirten Kılıçer 2019 sonunda yaklaşık 300 bin adetlik bir toplam pazar beklediklerini ifade etti.

Yüzde 2.5-3.5 fiyat artışı

Honda Civic Sedan’ın yenilenen versiyonunda daha sportif bir görünüm kazanan dış tasarım ve güvenlik donanımı dikkat çekiyor.  Önümüzdeki hafta pazara çıkacak araç eski  versiyona göre  daha sportif ön tampon ve jantlara sahip. Fiyatı yeni eklenen özelliklerle birlikte yüzde 2.5-3.5 arasında yükselen otomobilde kokpit kaliteli malzemelerle bezenerek yalın ve  ergonomik bir kullanım sunuyor. Tüketiciden gelen  taleplerle de ön konsol ve ekran tuşları yenilenen otomobilde “Honda Sensing™ Executive + versiyonunda standart yer alıyor. Honda Sensing teknolojisi Fren desteğine sahip Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Şerit Takip Uyarı, Şeritte Tutma Asistanı , Düşük Hızda Takip özelliği gibi sistemleri içeriyor.