1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Teknik-bilgi

Honda

Hizmet Kurallarımız

  • Müşteri Honda Mekanik Ustası ile direkt görüşme imkanına sahip olur.
  • Şeffaf fiyat sistemi uygulanır. Bakımdan önce ön fiyatlandırma yapılır.
  • Her Honda onarım öncesinde ve sonrasında aracın 12 noktası kontrol edilir...

honda servisleri istanbul

Japon Otomotiv sektörünün dev kuruluşlarından biri olan Honda Türkiye pazarında çok fazla sayıda tüketilmektedir. Konfor ve saglamlıgı ön planda tutan Hondalar yakıttaki cimrilikleri açısındanda müşteriler açısından oldukça ilgi çekmektedir.

Hondalarınızın tamir ve bakımlarında ön plana çıkan HONDA  özel ve HONDA yetkili servis haline gelen İstanbul Özel Honda Servisi aracınıza kendi aracımız gibi bakarak bütün eksiklerini tamamlıyor ve verdigi garantiylede müşterimizin içini rahatlatıyoruz.

CİVİC
VTEC
ACCORD
CRV
HRV
CİTY
JAZZ

 

Honda Felsefesi

Honda'nın büyümesinde itici güç, Honda kurucularının liderliğidir. Şirkete kattıkları en değerli şey felsefedir. Honda Felsefesi sadece sözlerde kaldığı sürece anlamsızdır. Soichiro Honda'nın dediği gibi, "Felsefesiz eylem öldürücü bir silah, eylemsiz bir felsefe değersizdir".

Read Article

 

Honda Civic VSA sistemi

Virajlı yollarda, dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı daha iyi kontrol etmesini sağlayan Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) ve yolun eğimine göre sürücünün frenleme ya da hızlanma tepkilerini otomatik algılayarak aracın uygun viteste ilerlemesini sağlayan Akıllı Eğim Sistemi (Grade Logic System) hem güvenli sürüş keyfi yaşatıyor hem de yakıt tasarrufu sağlıyor.

 

Honda Tarihçesi

Honda, başlıca ürünleri otomobil, motosiklet, uçak, su motoru, robot, güç ekipmanları ve motor üreten bir Japon firmasıdır.
Firma otomotiv sektöründe, dünya çapında, motor ve şanzıman konusunda 1 numara olduğunu kanıtlamıştır. Bunun yanı sıra ürettiği tüm ürünlerin kalitesi, özellikleri, dayanıklılığı ve özgün dizaynı ile bu sektörde çok önemli bir paya sahiptir.
Yılda 14 milyon ile Dünya’nın en büyük motor üreticisidir. Merkezi Tokyo’da olan Honda, dünya çapında pek çok ülkede üretim ve satış yapmaktadır.

 

Honda Debriyaj Balatası

Honda orijinal debriyaj balatası, Honda’nızın ve yolların dostudur. Debriyaj balatası, motorun gücünü tekerleklere iterek aracınızın hareket etmesini, hızlanmasını, yavaşlamasını veya aracın durmasını sağlayan bir parçadır.

Bu işlevleri yerine getirirken volan ile temasta olan debriyaj parçaları, sürtünmenin olduğu yüksek sıcaklıklarda (200 – 400°C) çalışır. Dolayısıyla debriyaj balatası yüksek sıcaklığa ve sürtünmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Kullanım esnasında ihtiyaç duyulan sürtünme ve sürtünme katsayısı sıcaklık karşısında zamanla düşmemeli, sabit olarak kalmalıdır. Honda orijinal debriyaj balatası, tamamıyla bu özelliklere sahip olması için, kullanılan malzemeler birçok kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra üretime veriliyor.

Read Article

 

Honda Civic Hybrid

özel honda servisiHybrid’in farkı, teknolojisinde saklı! Benzinli ve elektrikli olmak üzere ortak çalışan iki farklı motora sahip olan Hybrid, geleceğin teknolojisini sunuyor. Şimdi siz de alışılmıştan uzaklaşın, yeni bir sınıfla yükseklere uzanın.

TEKNOLOJİ

Hybrid’in farkı, teknolojisinde saklı! Benzinli ve elektrikli olmak üzere ortak çalışan iki farklı motora sahip olan Hybrid, geleceğin teknolojisini sunuyor.
Yolun eğimine ve aracın hızına göre devreye giren elektrikli motor, benzinli motora destek vererek aracın performansını maksimuma çıkartıyor. Üstelik aracın hareket enerjisini bataryasında depoladığı için, kendi yakıtını kendisi üretiyor.
Hybrid teknolojisinin altında benzinli bir motor ile elektrikli bir güç ünitesinin kombine edilmesi yatıyor. Civic Hybrid’de 1.4 lt 3 kademeli subap zamanlaması özelliği bulunan VTEC motor ile birlikte i-Dsi ve elektrik motoru (IMA-Integrated Motor Assist) birlikte görev alıyor.

Read Article

 

Otomobilinizdeki Kısaltmalar Ne Anlama Geliyor?

Otomobil alacakların ya da almış olanların en sık duyduğu terimler ve anlamlarının karşılıkları.
ABS: Fren anında tekerleklerin kilitlenmesini önleyen sistem.
AIRBAG: (hava yastığı): Kazalarda son derece yararlı ek koruma sistemi.
TURBO: Motor yanma odasına normalden daha fazla hava ve yakıt verilerek motorun gücünün artırılmasını sağlayan sistem.
OVERDRİVE: (ekonomi vitesi): Düşük yakıt tüketimi sağlayan vites.
KATALİTİK KONVERTÖR: Motordan çıkan zararlı maddeleri zararsız maddelere dönüştürüyor.
TUBELES: Şambyeli olmayan lastik. TORK: Döndürme kuvveti.
HP-PS-BG (beygir gücü): Motorun gücünü ifade eden terimler.

Read Article

 

Honda Hava Filtresi

İyi bir hava filtresi için en önemli özellik düşük ve yüksek sıcaklıklardan ve titreşimden etkilenmemesidir. Honda mühendisleri birçok değişik ortamda ve doğa şartları analizleri sonucunda elde edilmiş veriler doğrultusunda Honda araçlarına en uygun malzemeyi kullanarak Honda orijinal hava filtrelerini geliştirdiler. Filtrasyon testi uygulaması sonucunda görülüyor ki; Honda orijinal hava filtreleri, orijinal olmayan filtrelere göre %0.5 daha iyi filtre edebilmekte. Bu oran çok küçük bir fark olarak görünmesine karşın motor üzerindeki olumlu etkisi orijinal olmayan filtrelere göre üç kat daha fazla. Her türlü hava şartlarında çalışacak şekilde tasarlanan filtreler, kapasite ve dayanıklılık açısından da orijinal olmayan filtrelerden çok daha üstün. Daha güvenli ve rahat bir sürüş için, Honda orijinal hava filtrelerini tercih edin.

 

Diğer Makaleler...


Sayfa 1 / 2