HONDA DEBRİYAJ BALATASI


Honda orijinal debriyaj balatası, Honda’nızın ve yolların dostudur. Debriyaj balatası, motorun gücünü tekerleklere iterek aracınızın hareket etmesini, hızlanmasını, yavaşlamasını veya aracın durmasını sağlayan bir parçadır.

Bu işlevleri yerine getirirken volan ile temasta olan debriyaj parçaları, sürtünmenin olduğu yüksek sıcaklıklarda (200 – 400°C) çalışır. Dolayısıyla debriyaj balatası yüksek sıcaklığa ve sürtünmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Kullanım esnasında ihtiyaç duyulan sürtünme ve sürtünme katsayısı sıcaklık karşısında zamanla düşmemeli, sabit olarak kalmalıdır. Honda orijinal debriyaj balatası, tamamıyla bu özelliklere sahip olması için, kullanılan malzemeler birçok kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra üretime veriliyor.

Honda orijinal debriyaj balataları uzun ömürlü, ses yapmayan, iyi bir kullanım konforu sağlayan ve çevreye zarar vermeyecek malzemelerden üretiliyor ve her tip Honda aracı için özel olarak dizayn ediliyor. Klasik debriyaj balatalarının sürtünme yüzeylerinde asbest kullanılmaktadır. Asbestli debriyaj balatası, üretimi esnasında çalışanların sağlığını olumsuz yünde etkilemekle kalmayıp, üretim ve kullanım sırasında atmosfere karışarak çevre kirliliği oluşturmaktadır.

Honda orijinal debriyaj balatalarının sürtünme yüzeyinde, asbest yerine Honda’nın geliştirdiği cam elyafı ve aramid elyafı kullanılarak çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlanıyor ve balatanın hizmet ömrü iki kat artılıyor. Yabancı maddelerin sürüş keyfinizi kaçırmaması için, doğru tercih Honda orijinal debriyaj balataları.